Chcesz prowadzić szkolenia BHP, ale nie wiesz, czy możesz?
Sięgnij po kompletny przewodnik, z którego dowiesz się, jakie kwalifikacje musisz spełnić, aby móc prowadzić szkolenia BHP, jakie dokumenty musisz sporządzać oraz jak zaangażować uczestników, aby aktywnie brali udział w Twoim szkoleniu!

Chcesz prowadzić szkolenia BHP,
ale zastanawia Cię kilka kwestii...
📌 Nie wiesz, jakie konkretnie musisz mieć kwalifikacje - czy potrzebne są jakieś kursy, szkolenia, uprawnienia. Może kurs pierwszej pomocy, albo inspektora ochrony przeciwpożarowej? A może studia z zakresu BHP w zupełności wystarczą..?
📌 Nurtuje Cię, czy możesz szkolić również pracowników innych zakładów. A jeśli tak, to jaka umowa będzie tu najlepsza - czy umowa zlecenia, czy umowa o dzieło? A może trzeba mieć firmę..?
📌 Nie orientujesz się, jaką dokumentację należy prowadzić. Czy trzeba wystawić jakieś zaświadczenie i kto powinien to zrobić? Kto może podpisać się na dokumentach? Czy możesz to być Ty..?
📌 Chcesz założyć firmę szkoleniową, ale nie wiesz, czy musisz być placówką oświatową? W końcu w przepisach widnieje taki zapis, tylko co to konkretnie oznacza..?
📌 Zastanawiasz się, czy szkolenie powinno kończyć się jakimś egzaminem. Jak powinien wyglądać, kto musi go przeprowadzić i co robić, jeśli ktoś go nie zda..?
📌 ...i wreszcie kwestia, która spędza sen z powiek nawet wykładowcom z wieloletnim stażem - jak zaciekawić uczestników szkolenia? Czy są jakieś metody, aby nie zasypiali z nudów na szkoleniu..?
📌 Obawiasz się, że powyższe wątpliwości spowodują, że popełnisz błąd, a wolisz mieć pewność, że PIP nie podważy szkoleń, które przeprowadzisz..?
Udzielenie odpowiedzi na te pytania
nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.
Przede wszystkim dlatego, że:
Nie każdy może prowadzić szkolenia BHP.
Aby ustalić, czy masz kompetencje do tego zadania, musisz zestawić swoje kwalifikacje z wymaganiami prawnymi.
A dodatkowo pomyśleć o kompetencjach miękkich, takich jak: umiejętność wystąpień publicznych, zdolności komunikacyjne, znajomość metod dydaktycznych, kompetencje psycho-społeczne i wiele innych.
Nie musisz samodzielnie domyślać się, jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc prowadzić szkolenia. Masz od tego:
Przewodnik po szkoleniach BHP!
Kompletny przewodnik po złożonym zagadnieniu prowadzenia szkoleń. Od wyjaśnienia mglistych wymagań prawnych, poprzez techniki aktywizujące, aż po kwestie organizacyjne.
Zamiast pytać przypadkowe osoby w Internecie, co musisz zrobić, aby móc szkolić, sięgnij po szczegółowy przewodnik, z którego dowiesz się wszystkiego na ten temat w uporządkowany i przejrzysty sposób. Cała wiedza w jednym miejscu.

Wiedza, którą musisz mieć, jeśli zamierzasz prowadzić szkolenia BHP.
Sprawdź, co otrzymasz:

E-BOOK "Przewodnik po szkoleniach BHP"
Wreszcie ktoś przeprowadzi Cię przez wszystkie wymagania prawne dotyczące szkoleń. Dowiesz się, jakie musisz spełnić kwalifikacje, aby móc je prowadzić. Temat omawiam zarówno w odniesieniu do szkoleń wstępnych, jak i okresowych. Raz na zawsze poukładasz sobie wiedzę na ten temat. E-book dostępny jest w formacie PDF, więc możesz z niego skorzystać na dowolnym urządzeniu: komputerze, tablecie, telefonie.

E-BOOK "111 pytań i odpowiedzi o szkolenia BHP"
W ramach bonusu do "Przewodnika" otrzymasz dodatkowy e-book z pytaniami i odpowiedziami o szkolenia BHP, które często zadają sobie moi Czytelnicy. Lektura tego e-booka pozwoli Ci poznać konkretne sytuacje oraz rozwiązania.
- Czy do szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, ppoż. należy mieć dodatkowe kwalifikacje (np. inspektor ppoż., ratownik)?”
- Czy chcąc prowadzić instruktaż ogólny dla pracowników innego pracodawcy muszę mieć kwalifikacje specjalisty ds. BHP?
- Czy aby prowadzić szkolenia okresowe w dziedzinie BHP trzeba mieć kwalifikacje specjalisty ds. BHP?”
- Czy puszczenie filmu z pierwszej pomocy jest wystarczające do wyczerpania tematu?
- Czy muszę mieć działalność gospodarczą aby prowadzić szkolenia okresowe czy wystarczy umowa zlecenie?
- Czy chcąc prowadzić firmę szkoleniową, trzeba się rejestrować w kuratorium oświaty albo w jakichś innych krajowych rejestrach, np. w RIS?
i wiele innych!
Łącznie otrzymasz aż 111 odpowiedzi na konkretne pytania!
To nie wszystko!
Otrzymasz dodatkowe praktyczne materiały:

LEKCJE VIDEO
5 praktycznych filmów, w których szerzej omawiam najważniejsze elementy szkoleń. Wiedzę przekazuję przystępnym, prostym językiem. Mówię o konkretach, podaję przykłady, dzielę się wskazówkami. To tak, jakbyśmy usiedli razem przy kawie i opowiedziałabym Ci, jak prowadzić szkolenia w praktyce. 🙂
Wartość: 149 zł

MODUŁ 1: SZCZEGÓŁOWE PROGRAMY SZKOLEŃ
Nie ma dobrego szkolenia bez odpowiednio opracowanego programu szkolenia. W module 1 wyjaśnię Ci więc, jak powinien być zbudowany szczegółowy program i jakie elementy musi zawierać. Przekażę Ci dwa edytowalne szablony programów: dla pracowników na stanowiskach robotniczych i administracyjno - biurowych. Otrzymasz bazę, którą będziesz mogła lub mógł dowolnie zmieniać.
Wartość: 59 zł

MODUŁ 2: PREZENTACJA SZKOLENIOWA
W module 2 pokażę Ci, jak wykonać prezentację, która będzie przyjemna dla odbiorcy. Pokażę Ci też fragment prezentacji szkoleniowej, na którym zobaczysz, co pokazać na slajdzie, a co do tego slajdu powiedzieć! To unikalny element pakietu, który pomoże Ci zrozumieć, jak mówić na szkoleniu, aby nie zanudzić słuchaczy.
Zaznaczam, że nie jest to cała prezentacja szkoleniowa, ponieważ nie ma czegoś takiego, jak jedna uniwersalna prezentacja. Prezentację zawsze należy przygotowywać do konkretnego szkolenia dla konkretnych uczestników. Celem tego modułu jest pokazanie Ci, jak tworzyć dobre prezentacje, abyś poradziła lub poradził sobie z tym zadaniem tworząc własne.
Wartość: 59 zł

MODUŁ 3: METODY AKTYWIZUJĄCE
Przedstawię Ci aż 13 metod aktywizujących (niektóre w kilku wariantach) + kilka gotowych materiałów do wykorzystania. Dzięki nim Twoje szkolenie stanie się bardziej interesujące. Pobudzisz uczestników do myślenia, a nawet kreatywności. Twoje szkolenie na pewno wyróżni się spośród innych szkoleń, w których pracownicy brali wcześniej udział.
Wartość: 199 zł

MODUŁ 4: EGZAMIN

MODUŁ 5: DOKUMENTACJA
Spis treści "Przewodnika"
Część I: Szkolenie wstępne
Dowiedz się, kto prowadzi instruktaż ogólny, ile trwa i jaką ma formę. Sprawdź, czy są jakieś wyjątki pozwalające zwolnić kogoś z tego szkolenia. Poznaj też możliwości prowadzenia instruktaży dla innych zakładów.
- Cele, forma i czas trwania instruktażu ogólnego
- Kto przechodzi instruktaż ogólny
- Kwalifikacje do prowadzenia instruktażu ogólnego
- Program instruktażu ogólnego
- Dokumentacja instruktażu ogólnego
W tym rozdziale dowiesz się, kto może prowadzić instruktaże stanowiskowe. Poznasz zasady, jakie nimi rządzą oraz dokumenty, które należy sporządzić.
- Cele, forma i czas trwania instruktażu stanowiskowego
- Kto przechodzi instruktaż stanowiskowy
- Kwalifikacje do prowadzenia instruktażu stanowiskowego
- Program instruktażu stanowiskowego
- Dokumentacja instruktażu stanowiskowego
Część II: Szkolenie okresowe
Wokół prowadzenia szkoleń okresowych narosło tyle mitów, że warto je wszystkie obalić na wstępie. Dowiesz się również, z jakimi kwestiami musisz się liczyć prowadząc szkolenia, a o których niewiele się mówi.
- Mity o szkoleniach BHP
- Szkolenia BHP: wyobrażenie a rzeczywistość
Poznasz tajemniczego organizatora szkoleń. Dowiesz się, kto może nim być i jakie ma obowiązki. Rozdział obowiązkowy zwłaszcza dla osób pragnących prowadzić firmę szkoleniową.
- Kim jest organizator szkolenia okresowego w dziedzinie BHP?
- Obowiązki organizatora szkolenia w dziedzinie BHP
- Kto może być organizatorem szkolenia BHP?
- Pracodawca jako organizator szkolenia w dziedzinie BHP
- Jednostka organizacyjna prowadząca działalność szkoleniową w dziedzinie BHP jako organizator szkolenia BHP
- Ty jako organizator szkolenia w dziedzinie BHP
Najwięcej pytań zawsze dotyczy kwalifikacji do prowadzenia szkoleń okresowych i właśnie w tym rozdziale wszystkie je poznasz. Dowiesz się, jakie konkretnie kompetencje musisz posiadać, aby prowadzić szkolenia.
- Kwalifikacje do prowadzenia szkolenia okresowego
- Kto konkretnie może być wykładowcą na szkoleniu BHP?
- Kto odpowiada za zapewnienie kompetentnych wykładowców?
- Jak ocenić swoje kompetencje do prowadzenia szkoleń okresowych?
- Pozostałe kompetencje
- Ty, jako wykładowca
Szkolenia BHP nie można poprowadzić jako luźnego wykładu. Przepisy przewidują 4 formy i wszystkie je poznasz właśnie w tym rozdziale.
- Jakie istnieją formy szkoleń w dziedzinie BHP
- Którą formę szkolenia wybrać?
Różne grupy pracowników rządzą się różnymi zasadami realizacji szkoleń BHP. W rozdziale 5 zgłębisz wszystkie te elementy po to, aby nie popełnić niewinnego błędu formalnego, przez które Twoje szkolenie mogłoby być poważone np. przez PIP.
- Pracodawcy wykonujący zadania służby bezpieczeństwa i higieny pracy
- Pracodawcy i inne osoby kierujące pracownikami
- Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych
- Pracownicy inżynieryjno-techniczni
- Pracownicy służby BHP i osoby wykonujące zadania tej służby
- Pracownicy administracyjno-biurowi
- Pracownicy, o których mowa w § 14 ust. 2 pkt 6 rozporządzenia
- Kto należy do każdej grupy?
- Ustalenie częstotliwości szkoleń
- Kto może być zwolniony z obowiązku szkolenia okresowego?
Przepisy przepisami, ale zapewne najchętniej widziałabyś lub widziałbyś siebie przed salą wypełnioną zaciekawionymi pracownikami. No właśnie - zaciekawienie pracowników to nie lada wyzwanie. W tym module poznasz metody aktywizujące, które możesz włączyć do swoich szkoleń, aby zaintrygować słuchaczy.
- Przygotowanie
- Organizacja i logistyka
- Dobra i zła prezentacja szkoleniowa
- Prowadzimy szkolenie
- Potencjalne problemy (i rozwiązania)
- Jak szkolić, aby było ciekawie?
- Unikaj jak ognia
Szkolenia wymagają odpowiedniej dokumentacji. W tym module dowiesz się, co należy sporządzić i w jaki sposób tą dokumentacją zarządzać.
- Programy szkolenia
- Dzienniki zajęć
- Protokoły przebiegu egzaminów
- Rejestr wydanych zaświadczeń
- RODO
Kto najlepiej skorzysta z "Przewodnika po szkoleniach BHP"?

Chcesz prowadzić szkolenia BHP?

Chcesz ożywić swoje szkolenia?

Chcesz mieć firmę szkoleniową?
Co sądzą o "Przewodniku" ci, którzy już go mają:
Mateusz:
Opinia zweryfikowana pochodząca z wymiany korespondencji mailowej z Kursantem.
Emilia:
Opinia zweryfikowana pochodząca z wymiany korespondencji mailowej z Kursantką.
Ania:
Opinia zweryfikowana pochodząca z wymiany korespondencji mailowej z Kursantką.
Chcesz prowadzić ciekawe szkolenia BHP?
"Przewodnik" pomoże Ci to osiągnąć!
Zapisy na kolejną edycję

Kurs prowadzony jest w edycjach.
Zapisz się na listę zainteresowanych, aby nie przegapić informacji o najbliższym naborze:

Barbara Swoboda-Rozmus
Jestem w świecie BHP od 2008 roku. Najpierw blisko dekadę jako etatowy pracownik służby BHP. Później jako nauczyciel praktycznej nauki zawodu i założycielka "BHP od podszewki".
Każdego tygodnia otrzymuję przynajmniej kilka pytań o szkolenia BHP: kto może je prowadzić, co zrobić, aby były ciekawe, jak je dokumentować itd. W swoim zawodowym życiu przeprowadziłam kilkaset różnych szkoleń BHP, więc mogę podzielić się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.
"Przewodnik po szkoleniach BHP" to materiał, w którym precyzyjnie tłumaczę zawiłości prawne i udzielam masy praktycznych wskazówek, jak wynieść szkolenia BHP na wyższy poziom.
Najczęściej zadawane pytania o "Przewodnik po szkoleniach BHP":
Nabór do kursu otwieram tylko 2-3 razy w roku. Najbliższy odbędzie się w dniach 12-20 lipca 2023 i będzie to ostatni nabór w 2023 roku. Kolejny dopiero w 2024 roku.
Aby nie przegapić kolejnego naboru, najlepiej zapisać się na listę zainteresowanych. Sam zapis nie zobowiązuje do zakupu, ale pozwala otrzymać informację o kolejnym naborze i więcej szczegółów na temat kursu.
Dostęp do materiałów otrzymasz od razu po opłaceniu zamówienia. Jeśli wybierzesz płatność za pośrednictwem Przelewy24 (w tym w opcji BLIK) lub PayPal, dostęp będzie natychmiastowy. Przy przelewie najpóźniej kolejnego dnia roboczego.
Materiały są w wersji elektronicznej. E-book pobierasz na swój komputer i jest Twój na zawsze. Dotyczy to również wszystkich plików w wersji tekstowej i PDF. Od dnia zakupu masz 365 dni czasu, aby wszystko pobrać i zapisać na komputerze. Jedynie dostęp do lekcji video jest ograniczony. Możesz je oglądać po zalogowaniu, na platformie przez 365 dni.
Tak, oczywiście. W tej sytuacji należy:
Kliknąć przycisk z napisem "KUP TERAZ". Produkt trafi do koszyka.
Następnie kliknij "przejdź do kasy" i w formularzu zamówienia podaj:
- w polach: imię kursanta, nazwisko kursanta i adres e-mail kursanta podaj swoje dane (dane Kursanta) - bez obaw, tych informacji nie będzie na fakturze,
- w pozostałych polach wpisz dane zakładu: pełną nazwę, adres i numer NIP - te dane znajdą się na fakturze,
- jeżeli potrzebujesz fakturę proforma, wpisz tę informację w polu "uwagi do zamówienia".
- zaznacz wymagane zgody, wybierz formę płatności i wyślij zamówienie.
Tak, wystawiam faktury VAT, które pozwalają rozliczyć zakup materiału jako koszt firmy.
→ Jeżeli prowadzisz szkolenia, ale robisz to niepewnie, czujesz, że masz braki w fundamentach, nigdy nie stosujesz metod aktywizujących, Twoje prezentacje to ściany tekstu - to tak, w tej sytuacji "Przewodnik" może pomóc Ci wynieść Twoje szkolenia na wyższy poziom.
→ Jeżeli działasz już długo, potrafisz prowadzić ciekawe szkolenia, czujesz satysfakcję ze swojej działalności, to raczej nie znajdziesz w tym materiale niczego nowego.
Po zalogowaniu na swoje konto, w lewej kolumnie kokpitu wybierasz "Pliki do pobrania", a następnie w kolumnie "Wygasa" możesz zobaczyć przez jaki czas masz dostęp do zakupionego kursu lub produktu.
Nie, w tym materiale nie ma certyfikatu.
Zarówno e-book jak i mini e-book są domyślnie w formacie PDF, co oznacza, że możesz go otworzyć na każdym urządzeniu (komputer, laptop, tablet, telefon).
Jeśli chcesz mnie o coś zapytać w związku z "Przewodnikiem", śmiało napisz do mnie maila na adres: kontakt@bhpodpodszewki.pl albo skorzystaj z formularza kontaktowego w zakładce → "kontakt".